krewDziś obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Święto obchodzone corocznie 14 czerwca w dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla. Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów jaki może człowiek podarować drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej

pocalunekMoże być koleżeński, namiętny, krótki albo zdradziecki. Pocałunek bo o nim mowa kojarzy się głównie z przyjemnością i drzemie w nim wielka moc. Często znaczy więcej niż słowo. 6 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Pocałunku. Komu i za co warto dać buziaka…

Czytaj więcej

winnicaPrzed nami długi weekend, majówka i sporo wolnego czasu. Może warto spędzić go w malowniczych lubuskich winnicach, które od 30 kwietnia do 3 maja czekają na zwiedzających. Winiarze oprowadzą gości po swoich winnicach i opowiedzą wiele ciekawostek z dziedziny uprawy winorośli i produkcji wina.

Czytaj więcej

speedrowe4Bardzo ciekawą formą aktywności jest jazda na rowerze. Jeżeli rower nie ma hamulców i masz możliwość ścigania się z innymi po torze, to warto zainteresować się speedrowerem. W Zielonej Górze klub speedrowerowy działa prężnie. Przyjdź, zobacz, kibicuj, a może jednak się skusisz na jazdę bez hamulców…

Czytaj więcej

silhouette 683751 1280Coraz cieplejsze dni zachęcają do wyjęcia z garaży, czy piwnic rowerów. Po zimowej przerwie nadszedł idealny czas aby w miarę możliwości przesiąść się z samochodu na dwa kółka. Jazda rowerem to przede wszystkim przyjemność, a do tego wiele korzyści m.in. zdrowszy kręgosłup i serce, spadek wagi i wzmocnienie mięśni nóg.

Czytaj więcej

warsztatyCITYPOWER zaprasza na warsztaty dietetyczno-treningowe. Jeśli jesteś osobą systematycznie trenującą i chcesz aby Twoje treningi były jeszcze bardziej efektywne, jeśli postanowiłeś zadbać o formę i interesuje Cię zdrowy styl życia, to wydarzenie jest specjalnie dla Ciebie!

Czytaj więcej

hasta3Od kilku lat coraz bardziej popularny i dostępny dla wszystkich – squash, który pojmowany jest zazwyczaj jako sport dla snobów, bogaczy i biznesmenów. Nie jest tak popularny jak choćby tenis i inne dyscypliny sportowe, chociażby z powodu tego, że nie jest tak widowiskowy. Jednak warto spróbować i samemu przekonać się co w sobie kryje, a trenujący go zapewniają, że jak się spróbuje, to trudno się z nim rozstać.

Czytaj więcej

swimmers 79592 640Pływanie ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie i kondycję. Można śmiało powiedzieć, że to samo zdrowie, dlatego zachęcamy do aktywności w wodzie. Poprawia ogólny stan zdrowia, kształtuje mięśnie kręgosłupa, odchudza i daje satysfakcję. Aktywność wodna jest polecana dla wszystkich bez względu na wiek i płeć, zarówno dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają trenować.

Czytaj więcej

zimaPolskie ferie w pełni. I choć największe mrozy i śnieżyce póki co za nami, warto ten czas spędzić głównie na świeżym powietrzu. Najbardziej popularne narty i deski snowboardowe czekają. Czekają również stoki. Który sport będzie przyjemniejszy, łatwiejszy do nauki, bezpieczniejszy, przeczytaj wybierz, spróbuj i przekonaj się.

Czytaj więcej

mors kasia 1W tym roku postanowiłam nic nie postanawiać. Nie postanowiłam sobie, że zacznę częściej chodzić do kina czy teatru, nie postanowiłam sobie, że nauczę się wreszcie perfekcyjnie angielskiego, ani że zapiszę się na jakąś aktywność. W tym roku na pierwszej stronie kalendarza napisałam słowo Kasia – swoje imię. I zrobię wszystko, żeby Kasia była zadowolona z 2016 roku.

Czytaj więcej

snieg zabawaOd wczoraj nasze miasto jest przykryte białą kołdrą śniegu. Pracownicy służb porządkowych maja pełne ręce roboty. Cieszą się na pewno najmłodsi mieszkańcy Winnego Grodu. Już od wczesnych godzin porannych można było zauważyć rodziców ciągnących dzieci na sankach i tych starszych, zjeżdżających z mniejszych i większych górek. Góra Tatrzańska jest najbardziej uczęszczanym miejscem zimowej aktywności.

Czytaj więcej

spacerPo świętach większość z nas przybrało na wadze. Trudno jest spędzić tradycyjne, polskie, rodzinne święta nie zajadając się pysznościami przyrządzonymi przez nasze mamy czy babcie. Sylwester to wieczór, gdzie na stołach też nie brakuje specjałów kuchni i smakowitych przekąsek. Wcale nie należy ich sobie odmawiać. Żeby od Nowego Roku nie mieć wyrzutów sumienia, należy ruszyć na spacer już 1 stycznia.

Czytaj więcej

mobility 603558 640Sport może być lekarstwem na wiele dolegliwości. Likwiduje napięcie spowodowane stresem, pomaga pozbyć się bólu karku wywołanego ciągłym siedzeniem przed komputerem i wpływa na poprawę naszego nastroju. Jedno jest pewne – chcesz skorzystać ze wszystkich tych dobrodziejstw. Zastanawiasz się, co zabrać ze sobą na wybrane zajęcia? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

adult 18792 640Drugi podbródek, pomarszczona szyja czy wiotkie ramiona postarzają bardziej niż zmarszczki pod oczami. Dlatego o te trudne obszary trzeba dbać codziennie. W ujędrnianiu podbródka pomogą nam proste ćwiczenia. Można wykonać je nawet w pracy przy biurku.

Czytaj więcej

runners 635906 640Biegasz już od kilku, kilkunastu tygodni. Pokonywana przez ciebie trasa znacznie różni się od tej, z którą miałaś do czynienia rozpoczynając przygodę ze sportem. Jakiś czas temu zauważyłaś, że możesz pokonywać ją coraz szybciej. Mało tego! Nie ryzykujesz przy tym ani zadyszką, ani dużym zmęczeniem mięśni. Nic więc dziwnego, że w twojej głowie pojawiła się myśl o tym, by swoich sił spróbować podczas zorganizowanej w twoim mieście biegowej imprezie.

Czytaj więcej

biegJeszcze kilka lat temu osoby kochające biegać, podczas wykonywania swojego treningu mogły spotkać dwie, trzy osoby, które tak jak one truchtały po parku, leśnej drodze, czy wzdłuż zielonogórskich ulic. Dziś takich spotkań jest znacznie więcej. Bez wątpienia w Winnym Grodzie bieganie stało się jednym z najbardziej popularnych sportów. Nic więc dziwnego, że na mające się odbyć we wrześniu biegowe imprezy zapisują się tłumy chętnych.

Czytaj więcej

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry