Krew – bardzo cenny dar!

krewDziś obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Święto obchodzone corocznie 14 czerwca w dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla. Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów jaki może człowiek podarować drugiemu człowiekowi.

Święto zostało ustanowione 14 czerwca 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO. W tym dniu podkreśla się jak ważna jest rola krwiodawców. Pomimo olbrzymiego postępu medycyny nic tak naprawdę nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach krwi. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie. Krew jest darem życia, krew to lek, który można pobierać od dawców. Krew i pochodne z niej preparaty są niezbędne np. dla poszkodowanych w wypadkach, w czasie dużych operacji chirurgicznych, chorych na choroby krwi i szpiku, chorych z zaburzeniami odporności. Jedynym źródłem ludzkiej krwi, która może być kiedyś każdemu z nas potrzebna, są dawcy. Dziękując krwiodawcom za ich dobre serce i szlachetność zachęcamy innych do oddawania krwi. Dzięki wyspecjalizowanemu medycznie personelowi oddanie krwi zabiera niewiele czasu i jest bezbolesne. Radość z faktu, że można drugiemu człowiekowi uratować zdrowie i życie jest bezcenna.

rzesy2016Spojrzeniem można oczarować, rozkochać kogoś w sobie, a nawet „zabić”. Kolor i kształt oczu to jedno, ale bardzo ważne dla kobiet są rzęsy. Głównym ich zadaniem jest ochrona oczu polegająca na wyłapywaniu cząstek brudu, kurzu, oraz drobnych owadów. Są też piękną ozdobą twarzy i mogą być atutem. Natura nie każdą z nas obdarzyła jednak długimi i gęstymi rzęsami niczym wachlarze, dlatego ratunkiem może być zabieg ich przedłużenia i zagęszczenia.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry