balcony 936798 1280Nie każdy z nas ma ogród, czy działkę rekreacyjną, ale każdy z nas lubi odpoczynek w otoczeniu kwiatów i kojącej zieleni. Któż nie czuje radości widząc kwitnące kwiaty, czy rosnące zioła. Można stworzyć niepowtarzalny klimat na balkonie, nawet jeśli jest mały. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i uruchomisz wyobraźnię.

Czytaj więcej

pisanki przod„Pisanki, pisanki jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.” Jak mówią słowa piosenki pisanki to nieodzowny element dekoracji Wielkanocnych. Zapraszam wszystkich i dorosłych i dzieci do wspólnej zabawy przy ich tworzeniu. Oto kilka propozycji:

Czytaj więcej

jajo gotoweWielkanocne jajo z mchu to takie dekoracyjne S.O.S. Zrobiliście wszelkie zakupy na święta, a zapomnieliście o jakiejkolwiek świątecznej dekoracji? Podpowiem wam jak szybko i efektownie ją przygotować. Zróbmy więc duże jajo.

Czytaj więcej

KICU STOLPrzepis na prostą i tanią dekorację na Wielkanoc? Proszę bardzo. Właściwie nic nie musicie kupować, by ją wykonać. Zapewne wszelkie potrzebne „składniki” znajdziecie w domu. Zajączek, bo o nim mowa, może zagościć na półce, komodzie czy parapecie. Może być ich kilka i w różnych rozmiarach.

Czytaj więcej

wianuszek stolMacie problem jaką dekorację umieścić na wielkanocnym stole w tym roku? Wykorzystując budulec, który już pewnie znacie z poprzednich artykułów proponuję zrobić wianuszek, w środek którego będziecie mogli albo postawić świecznik albo wazon z kwiatami.

Czytaj więcej

teczaKwiaty są piękne same w sobie. Dla tych doniczkowych wybieramy dekoracyjne osłonki. Cięte wstawiamy do wazonu. Oto propozycja na dość nietypową ekspozycję naszych bukietów.

Czytaj więcej

pisankiKolorowe jajka to nieodłączny element Świąt Wielkanocnych. Spotykamy je na każdym świątecznym stole w Polskim domu. Pisanka to zwyczajowa nazwa jaja najczęściej kurzego, ale także gęsiego czy kaczego, zdobionego różnymi technikami. Poza zabawą jaką sprawia malowanie jaj okazuje się, że mają one bardzo długą tradycję, a nawet magiczną moc…

Czytaj więcej

zajaczek wielkanocny1Ramka na obraz czy zdjęcie może nam posłużyć do wielu ciekawych kreacji. W związku ze zbliżającymi się świętami proponuję wykonać obraz zająca w formie 3D. 3D będzie ogonek. To tylko jedna z propozycji. Możecie również wykonać np. kurczaczka z dziobem 3D.

Czytaj więcej

wianek na oknoWiosna nadchodzi wielkimi krokami. Wybierzcie się na spacer. Zbierzcie parę gałązek brzozowych, trochę mchu i kupcie dwa małe zajączki a ja pokażę wam jak uwić dla nich miłosne gniazdko.

Czytaj więcej

zajac5O tej porze roku znajdziecie wszelkiego rodzaju gałązki, które albo leżą na ziemi, albo są jeszcze bez liści lub z małymi pączkami. Nazbierajcie ich odrobinę. 

Czytaj więcej

literka wiosennaJedną z dekoracji jakie chciałabym Wam zaproponować tej wiosny jest przygotowanie wiosennych literek. Mogą to być np. pierwsze litery waszych imion, które możecie powiesić nad łóżkiem w sypialni lub na ścianie ze zdjęciami.

Czytaj więcej

kubki gotJesteście spragnieni wiosennego pobudzenia, zastrzyku energii? Może napilibyście się pysznej kawy lub zielonej herbaty? A może z kubka, który napotkał na eksplozję kolorów? Brzmi intrygująco i tajemniczo? Zapraszam na wiosenne Zrób to SAM.

Czytaj więcej

ptaki na liniePtaki ćwierkają coraz głośniej za oknem. Proponuję zaprosić je do domu i pozwolić im przysiąść na gałęzi lub linie. Te nasze domowe nie zaśpiewają, bo będą wykonane z papieru, ale z pewnością wniosą odrobinę optymizmu.

Czytaj więcej

wianek wiosna1Za oknami coraz częściej świeci słońce, a na miejskich klombach widać już pierwsze krokusy. Czas więc zacząć powoli zapraszać wiosnę i do naszych domów. Proponuję zacząć od drobnych akcentów dekoracyjnych. Niewątpliwie jednym z nich będzie wianek, który możecie powiesić na oknie lub na drzwiach.

Czytaj więcej

pudełko na wsuwkiWsuwki to dość problematyczny element w naszej łazience. Kobiety, które upinają nimi włosy mają problem gdzie je odkładać. Na półce robią bałagan a każdorazowe wpinanie ich w tekturkę jest problemowe. Mam dla was sprytne i tanie rozwiązanie na ich przechowywanie i łatwe wyjmowanie w trakcie upinania.

Czytaj więcej

wieszak na chustkiZamiast trzymać swoje chusty i szale zgniecione w szafie lub w szufladzie zróbcie dla nich specjalny wieszak. Jego wykonanie jest bardzo proste i średnio czasochłonne a efekt zadawalający. Oko też będzie cieszyć.

Czytaj więcej

zimowe obrazki4Mróz zimową porą potrafi malować przepiękne obrazy na szybach naszych okien. Korzystając z ujemnych temperatur możemy stworzyć własne zimowe obrazki. Wybierzcie się na spacer. Poszukajcie zielonych iglaków, różnych owoców, skarbów natury i do zabawy. Jeśli dopadnie nas już odwilż owoce z obrazków mogą zjeść ptaszki.

Czytaj więcej

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry