Piercing czyli kolczykowanie

piercingBiżuterią możemy ozdobić dosłownie wszystko – od brwi, przez nos, sutki, aż po pępek i miejsca intymne. Kolczyk spełnia rolę ozdobną, może podkreślić także nasz światopogląd, czy osobowość. Wiele osób się zastanawia skąd wziął się percing i czy jest jeszcze modny?

Ludzie od niepamiętnych czasów przekuwali sobie różne części ciała. Piercing był symbolem siły, jednym z rytuałów inicjacyjnych, a w starożytnym Egipcie oznaczał arystokratyczne pochodzenie. W Indiach przekłute nosy, kolczyki w różnych miejscach są symbolem pozycji społecznej. Dziś piercing jest tak popularny, jak tatuaże i coraz więcej osób nosi kolczyki w nietypowych miejscach. Powodów jest wiele. Młodzi ludzie często poprzez ozdabianie ciała próbują wyrazić siebie. Jedno jest pewne, że biżuteria w nietypowych miejscach zawsze znajdzie zwolenników jak i przeciwników, dlatego trzeba być pewnym, że dobrze będę się czuł np. z kolczykiem nosie niezależnie od krytyki, czy uwag innych.

Szczególnie latem, gdy odkrywamy więcej ciała, jest ciepło i możemy pozwolić sobie na szaleństwo i fantazję, percing dobrze się prezentuje. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Warto wybrać się do specjalistycznego salonu alby w sterylnych warunkach wykonać zabieg przebijania skóry w wybranym miejscu. W szerokiej ofercie biżuterii ozdobnej znajdziemy kolczyki takie jak tunele, kółeczka, sztangi, podkowy itp. Wybór biżuterii spośród wymyślnych wzorów, biegnących z aktualnymi trendami, nie jest łatwy, szczególną uwagę należy zwrócić na wygodę i komfort noszenia.

warkocz 2Warkocz to absolutny hit! Szczególnie odpowiedni na wiosnę i lato. Wariacje z warkoczem w roli głównej możemy podziwiać na wybiegach i okładkach magazynów. Spróbuj i przekonaj się sama. Warkocze są i będą modne, bo warkocze są urocze…

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry