23 czerwca – DZIEŃ OJCA

ojciecObchody Dnia Ojca zostały zapoczątkowane na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce święto to ma stałą datę 23 czerwca, a obchodzone jest od 1965 roku. Ojciec jest dla nasz często wzorem i przyjacielem. Złóż życzenia, pocałuj, podziękuj ojcu za wszystko co dla ciebie zrobił.

W innych krajach jego obchody wypadają w różnych terminach, m.in. 19 marca w dniu św. Józefa we Włoszech, Hiszpanii, czy Portugalii., niektóre państwa jak Wielka Brytania, i Holandia przyjęły datę jak w USA czyli trzecią niedzielę czerwca. Mimo stosunkowo długiej historii Dzień Ojca nie cieszy się tak wielką popularnością, jak Dzień Matki. Nie zmienia to faktu, że dziś jest bardzo dobra okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla swojego taty.

bed 945881 640Sen jest nam potrzebny jak tlen i woda. Bezsenne noce sprawiają, że jesteśmy zmęczeni, brak nam sił i nie wyglądamy zbyt atrakcyjnie. Najmocniej da się to poznać po sińcach pod oczami. Bezsenność ma też wpływ na pracę układu odpornościowego. Sen składa się z trzech stadiów NREM (N1, N2, N3) i ze snu REM.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry