Zabawy na plaży

beach 1436821 1280W co bawić się nad morzem? Żeby na plaży nie było nudno wystarczy odrobina wyobraźni i chęci. Możemy doskonale i ciekawie bawić się na plaży z dziećmi. Wspólna zabawa, to miło spędzony czas i niezapomniane wrażenia. Oto wakacyjna ściąga.

Plaża to dla dzieci wielka piaskownica, a dla dorosłych miejsce do zasłużonego wypoczynku. Podczas gdy my moglibyśmy leżeć na ciepłym piasku i nie ruszać się przez kilka godzin, maluchy rozpiera energia. Prędzej czy później wypada podpowiedzieć dziecku w co warto się bawić i jak żeby było bezpiecznie i wesoło jednocześnie nie przeszkadzając pozostałym wypoczywającym.

Piaskowi architekci – żaby dobrze się bawić nie wystarczy jedna łopatka. Warto zaopatrzyć się w zestaw plastikowych zabawek i rozpocząć budowę. Jeżeli budujecie razem z dzieckiem warto rzucić hasło np. budujemy twierdzę nie do zdobycia. Jeżeli budowniczymi są tylko dzieci można ogłosić konkurs na najładniejszą budowlę z pisaku. Lub na najbardziej kreatywnego budowniczego.

Kolorowy latawiec – latawce od lat widoczne są na polskim wybrzeżu i pewnie ciężko będzie o nich zapomnieć. To jedna z najprzyjemniejszych wspólnych zabaw. Atrakcją dodatkową jest fakt, że latawiec można zrobić samemu. Jeżeli nie mamy zdolności plastycznych lub czasu na jego wykonanie, kupimy go na każdym straganie przy plaży. Wystarczy rozłożyć go na piasku, rozwinąć sznurek i biec pod wiatr. Kiedy latawiec zacznie dryfować na wietrze zabawa gwarantowana. Można także ogłosić rywalizację i puścić kilka latawców w niebo w konkursie który wzniesie się wyżej.

Obrazek z wakacji – ciekawa zabawa może zrodzić się podczas spacerów wzdłuż plaży. Wystarczy, że podczas spaceru zbierzemy do torebki skarby znalezione po drodze w postaci muszelek, kamieni, patyczków, czy ptasich piór. Wszystko co znajdziemy użyć można do wykonania wakacyjnego obrazka. Na piasku, wygładzonym ręką układamy wakacyjną kompozycję i powstaje piękny obrazek. Na pamiątkę warto taki obrazek sfotografować.

krewDziś obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Święto obchodzone corocznie 14 czerwca w dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla. Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów jaki może człowiek podarować drugiemu człowiekowi.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry