Coś dla ochłody

wodaGdy żar leje się z nieba należy spożywać dużo płynów, o czym wiedzą wszyscy. Pozostaje jednak pytanie co pić, żeby było smacznie i zdrowo. Woda jest punktem wyjścia i bije rekord w rankingu popularności jednak poza nią jest jeszcze kilka ciekawych propozycji.

Latem kiedy pocimy się bardziej, pamiętajmy o uzupełnianu płynów. Woda to my, tak można powiedzieć, gdyż ponad 70 procent naszego ciała to woda. Żeby sprawnie funkcjonować potrzebna jest odpowiednia jej ilość.

Najlepiej spożywać wodę mineralną niegazowaną lub wodę źródlaną. Przyjmuje się, że należy pić od 1,5 do 3 litrów dziennie. Jeżeli sama woda wydaje się niesmaczna lub nijaka warto dodać do niej dla uzupełnienia elektrolitów plasterek cytryny, świeżą miętę lub odrobinę soku owocowego naturalnego. Do wody można też wrzucić mrożone owoce jak truskawki, jagody czy maliny. Dodadzą one zapachu, smaku i koloru naszemu napojowi.

Zaraza za wodą plasuje się herbata, zielona, a najlepiej miętowa. Ma ona bowiem działanie ochładzające. Możemy ją pić zarówno na ciepło jak i na zimno.

Kolejny napój w rankingu tych które sprawdzają się latem jest lemoniada z ogórka i cytryny. Kwaśny owoc niweluje skutki upałów, natomiast ogórek przyjemnie orzeźwia, dodatkowo pijąc lemoniadę uzupełniamy witaminy.

Kompoty owocowe własnej roboty rozcieńczone wodą, także doskonale ugaszą pragnienie i do tego dobrze smakują, pamiętajmy tylko, żeby nie dodawać do nich dużej ilości cukru. Mówiąć o cukrze wystrzegajmy się latem słodkich napojów, soków oraz "ciężkich" nektarów, bo wzmagają one pragnienie oraz apetyt.

cellulit 01.04.2016Cellulitowi mówimy nie! Szczególnie teraz gdy robi się coraz cieplej i odkrywany kolejne partie ciała. Głównie jest to kobieca przypadłość, która dopada większość z nas niezależnie od wieku i wagi. Walka z cellulitem jest ciężka, ale można go zminimalizować.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry