Stanik to podstawa

stanikPiersi są atrybutem kobiety niezależnie od tego jakiej są wielkości i kształtu. Aby było nam wygodnie wymyślono biustonosz inaczej też zwany stanikiem. Ten rodzaj bielizny służy przykryciu i podtrzymaniu piersi i w jego przypadku wielkość i kształt liczy się najbardziej. Jeżeli masz problem z doborem biustonosza pomocą służą brafitterki.

 

Pierwsze biustonosze powstały w starożytnej Grecji z uwagi na odczuwalny dyskomfort i ból podczas uprawiania sportu. Kobietom wolno było uprawiać sport, np. w Sparcie, gdzie opracowano podtrzymujące piersi opaski. Okazuje się, że obecnie przy bardzo szerokim asortymencie około 80 % kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Szkodzimy same sobie, nosząc za małe lub za duże staniki.

Przede wszystkim należy się wystrzegać biustonoszy tworzących tak zwany efektu podwójnych piersi, który pojawia się w momencie, gdy Twoje piersi wychodzą poza miseczki. Kiedy usztywnienia pod miseczką nie trzymają Twoich piersi, mogą powodować ich opadanie pozbądźmy się takiej bielizny. Miseczka nie może odstawać, fiszbiny nie powinny wbijać się w pierś. Istotny jest także odwód stanika oraz ramiączka, które kategorycznie nie powinny się wcinać ciało lub spadać z ramion. Zanim zdecydujesz się dobrać biustonosz pamiętaj, iż miseczka musi obejmować całą pierś od boku do mostka, a karczek, czyli dolna część biustonosza, powinien gładko przylegać do klatki piersiowej. Aby dobrać sobie wygodny biustonosz należy zmierzyć swój obwód w dwóch miejscach: pod biustem oraz w biuście na wysokości sutków. Wiele kobiet niestety błędnie dobiera sobie tę niezwykle ważną część bielizny, wynikiem, czego jest brak poczucia komfortu, a także gorsza kondycja piersi a nawet kręgosłupa.

Krój biustonosza powinien być dostosowany do kształtu i kondycji naszych piersi, do noszonego ubrania i okazji, a także, rzecz jasna, naszych osobistych upodobań. Czasem chcemy wyeksponować nasze kształty, innym razem wolimy, by były dyskretnie ukryte, choć niezupełnie zamaskowane.

Jeżeli wybór odpowiedniego stanika jest ciężką sprawą można wybrać się po fachową pomoc do brafitterki, która pomoże dobrać odpowiedni rozmiar. Warto poddać się jej radom i wskazówkom, nawet jeśli na początku czujemy zakłopotanie lub wcale nie wydają nam się słuszne. Coraz więcej sklepów z bielizną zajmuje się profesjonalnym doradztwem, z których warto skorzystać.

marihuana leczniczaBazując na wielu badaniach przeprowadzanych na marihuanie stwierdzono, że jest skutecznym lekiem redukującym mdłości towarzyszące chemioterapii, stymuluje apetyt, hamuje postępowanie jaskry, a także redukuje spastyczność mięśni u pacjentów cierpiących na zaburzenia neurologiczne. W wielu miejscach na świecie powszechnie stosuje się ją w leczeniu.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry