mozowRegionalne wina, swojskie wędliny, domowe wypieki a dodatkowo luksusowe, trzyosobowe pokoje, taras z piecem chlebowym oraz grillem... to wszystko do dyspozycji Lubuszan przygotowała Winnica Mozów.

Czytaj więcej

ujscie wartyTrwa 5. edycja konkursu 7. Nowych Cudów Polski. Wsród miejsc nominowanych w tegorocznej edycji znajdziecie Rzeczpospolitą Ptasią.  To raj ornitologów. Można tu wypatrzeć piękne i rzadkie ptaki, w czym pomagają np. wieże i tereny obserwacyjne, a także tzw. Ptasi Szlak. Przez dolinę Warty wytyczono liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Wszystko w zgodzie z naturą, tak by nie niszczyć flory i nie płoszyć fauny. 

Głosujcie - mamy czas tylko do 22. września, aktualnie zajmujemy 5. miejsce! - głosuj tutaj!!

Organizatorzy przewidzieli nagrody - 2x Fiat 500X i 50 książek z autografem Martyny Wojciechowskiej "Automaniaczka"

Czytaj więcej

wakacyjne spacery 2W końcu wolne! Już za kilka godzin zaczniesz maszerować górskimi szlakami lub korzystać z uroków nadmorskich plaż. Niezależnie od tego gdzie się wybierasz, pamiętaj o tym, by zadbać o swoje bezpieczeństwo. Chcesz przecież doskonale się bawić, a nie martwić możliwymi zagrożeniami.

Czytaj więcej

maldivesGrecja, Hiszpania, Francja – państw, które chciałabyś odwiedzić jest mnóstwo. Urlop - tylko jeden. W dodatku bardzo często ograniczony do zaledwie kilkunastu dni. Jak zatem zorganizować wakacje, by nie żałować? Co zrobić, by odpocząć i czegoś nowego się nauczyć? I w końcu, jaki kierunek podróży obrać?

Czytaj więcej

wakacyjne spacery 2Wakacyjny wypoczynek – lepiej zaplanować samemu, czy skorzystać z porady biura podróży? Zdania są podzielone. Zwolennicy pierwszej opcji cenią sobie przede wszystkim swobodę i wolność wyboru. Osoby wybierające drugie rozwiązanie, cieszą się z tego, że tak naprawdę o nic nie muszą się martwić. Hotel, wyżywienie, atrakcje – o to wszystko, dbają organizatorzy.

Czytaj więcej

morzePostanowione! Jedziecie nad morze! Spontaniczne wyjazdy zazwyczaj związane są z najlepszymi wspomnieniami. Jest tylko jedno „ale” Masz pięć minut na spakowanie swojej torby i zabranie ze sobą najważniejszych rzeczy. Spokojnie, z naszą krótką ściągą poradzisz sobie bez najmniejszego problemu. Oczywiście tylko wtedy, gdy wydrukowana będzie wisiała na ścianie lub lodówce.

Czytaj więcej

dzialoWczorajszej nocy, 9 maja odbyła się IX Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Data nie była przypadkowa, impreza odbyła się o tydzień wcześniej niż ogólnoeuropejska.

Czytaj więcej

tanie podrozowaniePodróże i związane z nim odkrywanie świata jest jednym z najczęstszych marzeń wymienianych przez osoby z różnych grup wiekowych. Bez problemu wyobrażamy sobie sytuację, w której siedzimy nad brzegiem oceanu lub zwiedzamy wybrane przez nas stolice poszczególnych państw. Już samo takie bujanie w obłokach potrafi wpędzić nas w dobry nastrój. W rzeczywistości rzadko kiedy pozwalamy sobie na zrealizowanie takich pragnień.

Czytaj więcej

parada parowozow1W sobotę 2 maja odbyłą się XXII Parada Parowozów. Impreza zainaugurowała organizowane przez PKP CARGO „Lato z Parowozami”. W każdy weekend lipca i sierpnia będzie można m.in. wsiąść do parowozu, a także odbyć przejażdżkę pociągiem w stylu retro.

Czytaj więcej

bar 209148 640Rozmowa z Beatą Ośka, mieszkanką Dublina z urodzenia świdniczanka.

Dzień św. Patryka to narodowe święto Irlandii, które obchodzone jest już prawie na całym świecie. Święty Patryk jest patronem Irlandii. Był niewolnikiem w czasach rzymskich i przyniósł Irlandczykom chrześcijaństwo. Głównym symbolem święta jest shamrock, trójlistna koniczyna. Według legendy, św. Patryk wykorzystał ja do zobrazowania istoty Trójcy Świętej. W dniu świętego Patryka shamrock jest noszony w klapie wszystkich Irlandczyków.

Czytaj więcej

dworzec1Szalona impreza w Poznaniu, wizyta we Wrocławskim Tatrze Współczesnym, zwiedzanie Krakowa i wycieczka do Pragi – jeżeli chciałabyś, żeby w taki sposób wyglądał Twój kolejny weekend mamy dobrą wiadomość. Korzystając z biletu turystycznego, wprowadzonego przez Przewozy Regionalne, za dojazd do wszystkich tych miejsc zapłacisz jedynie 79zł.

Czytaj więcej

Każdy region kryje bezcenne skarby kultury i atrakcje dla całej rodziny. Teraz, w okresie letnim, bardzo często wybieramy się na wycieczki rowerowe, samochodem z całą rodziną czy przyjaciółmi. Jeżeli znacie ciekawe miejsca podzielcie się z nami. Dziś polecamy Broniszów.

Czytaj więcej

Jeśli byliście na niezapomnianych wakacjach. Jeśli chcecie pochwalić się nimi piszcie idołączcie zdjęcia. Czekamy na Wasze maile Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dziś o swoich wakacjach pisze dla Was Małgorzata Dobrowolska. Gosia w maju odwiedziła Indie.

Moje Indie to najpierw tylko wirtualne podróże i zachłyśnięcie się opowieściami tych, którzy je odwiedzili. Nie sądziłam, że tak szybko pójdę w ich ślady. Z tą różnicą, że mój wyjazd był typową zorganizowaną wycieczką po najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach. Ale i tak porywających. Na początek stolica – Delhi. To tam, gdzie pełnię barw, smaków i zapachów roztacza przed turystami Main Bazaar na Paharganju – zazwyczaj zaczyna się i kończy indyjska przygoda.
***

Czytaj więcej

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry