wrozbaSzklana kula, czarny kot i osłonięta chustą kobieta – jeżeli tak wyobrażasz sobie wizytę u wróżki, możesz się zdziwić. Współczesne przepowiadanie przyszłości niewiele ma wspólnego z tym, co znamy z bajek czy filmów. O tym jak wygląda spotkanie, czego można się na nim dowiedzieć i w jaki sposób się do niego przygotować zdradza nam Dorota Haładyn-Biel, jasnowidz, uzdrowiciel duchowy.

Czytaj więcej

placz kobietaOd 25 listopada do 10 grudnia 2015 r. odbędzie się międzynarodowa kampania pn. „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”, organizowana od 1991 roku przez Women’s Global Leadership Institute. Rozpoczyna się ona 25 listopada, w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a kończy 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Czytaj więcej

depresja jesienOoo nie! Znów trzeba wstać – jeżeli zdarza ci się myśleć w taki sposób, to poniższy tekst jest skierowany właśnie do ciebie. Długie wieczory i poranna szarówka wcale nie muszą być przyczyną złego nastroju.

Czytaj więcej

oppression 458621 640Musisz wiedzieć, że:

  • To zdarza się naprawdę wielu kobietom, ale niewiele z nich chce o tym mówić. Niemal co trzecia Polka doświadcza w swoim życiu przemocy. Jeśli zaczniesz szukać pomocy, okaże się, że nie tylko Ty musisz się zmierzyć z problemem przemocy w rodzinie. 

Czytaj więcej

zaginanie czasoprzestrzeni„Doba jest stanowczo zbyt krótka” – jeżeli zdarzyło ci się myśleć w ten sposób, prawdopodobnie wzięłaś na swoje barki zbyt wiele obowiązków. Łączenie roli mamy, partnerki i pracownika bywa trudne. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz to robić perfekcyjnie. Prędzej czy później pojawią się wyrzuty sumienia z powodu zaniedbywania jednej ze sfer. A przecież może być zupełnie inaczej.

Czytaj więcej

placz kobietaTo pytanie zadają sobie wszystkie dręczone przez swoich partnerów kobiety. To, że związałaś się ze złym człowiekiem, nie znaczy, że jesteś niedoskonała, niemądra. Po prostu popełniłaś błąd. Zostałaś oszukana. Masz prawo się wycofać, to nie dyshonor. Masz prawo ułożyć sobie życie na nowo. 

Czytaj więcej

oppression 458621 640Nie zawsze od razu zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś ofiarą przemocy. Często jest to początkowo trudna do zauważenia przemoc psychiczna. Twój partner zawsze ma rację i wymusza na Tobie określone zachowanie. Czuje się wówczas ważny. Ma władzę. Kiedy jesteś posłuszna, to jest dobrze. Zaczynasz o to zabiegać, starać się. Jeszcze go kochasz, jeszcze masz nadzieję na stworzenie normalnej rodziny. Tylko się jeszcze trochę postarasz.

Czytaj więcej

wedding 725434 640Nim wybierzesz życiowego partnera, przyjżyj mu się obiektywnie, czy będzie dla Ciebie wsparciem, czy będzie dobrym mężem i ojcem? Miłość jest piękna, ale jeśli adresat Twojego uczucia jest złym człowiekiem, Twój dom stanie się piekłem. Nie obrażaj się, jak możemy Ci sugerować ograniczone zaufanie wobec Twojego zaufania. Zaufaj mu, ale tylko wtedy, gdy na to zasługuje.

Czytaj więcej

Zespół chronicznego zmęczeniaWprawdzie Michel Foucault twierdził, że wiedza to władza, ale raczej nie przewidywał aż tak dużych zmian, jakie zachodzą w współczesnym świecie. W drugim dziesięcioleciu XXI wieku, w dobie ogólnie dostępnego internetu, portali społecznościowych, telewizji informacyjnych, natłoku reklam, szerokiego wyboru dóbr materialnych oraz bardzo szybkiego postępu technologicznego, wiedza jest nie tylko synonimem umiejętności organizowania rzeczywistości, ale – z racji jej nadmiaru – staje się bardzo dużym obciążeniem dla ludzkiej psychiki.

Czytaj więcej

gesture 772977 640Wakacje powoli odchodzą w zapomnienie. Razem z nimi rozkoszowanie się morskimi widokami, piesze wędrówki i wieczory spędzone przy dogasających ogniskach. Nie ma jednak tego, co by na dobre nie wyszło. Naładowani pozytywną energią mamy siły na to, by podejmować nowe wyzwania. Co jednak zrobić, by motywację utrzymać dłużej na tym wyższym poziomie?

Czytaj więcej

woman Wszyscy wokół planują urlopy. Jednych kuszą wycieczki zagraniczne, innych polskie góry lub morze. Ty z kolei zastanawiasz się, czy wypoczynek faktycznie jest ci potrzeby. Świetnie radzisz sobie z wszelakimi obowiązkami, bez problemu godzisz wypełnianie ról pracownika, matki i żony. W kilku dniach dodatkowej pracy widzisz natomiast szansę na awans i zarobienie kilku dodatkowych punktów u szefa. Czy rezygnacja z urlopu jest jednak dobrym pomysłem?

Czytaj więcej

stressStres to bliski znajomy większości z nas. Stresujemy się w pracy, w szkole, stresują nas obowiązki i odkładane zadania. Jak poradzić sobie ze stresem w kilka minut?

Czytaj więcej

board-game-529586 640W końcu odrabiasz zaległy urlop i masz trochę więcej czasu? Wykorzystaj go na poprawę rodzinnych relacji. Długie i zimne wieczory mogą okazać się w tym bardzo pomocne.

W czasie, gdy codzienność stawia przed nami ciągle to nowe wyzwania, bywa że zapominamy o potrzebach osób, które są dla nas najważniejsze. Pamiętasz kiedy rozmawiałaś z dziećmi ich pragnieniach? Wiesz o czym marzy twój mąż? Nie? Czas to zmienić.

Czytaj więcej

mark-43726 640Szał wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii, który miał miejsce podczas minionego tygodnia pokazał, w jak wielkim stopniu jesteśmy uzależnieni od chęci posiadania. Przynależenie do grupy ludzi z określonym statusem społecznym coraz częściej staje się celem samym w sobie. Czy jednak do końca zdajemy sobie z tego w jaki właściwie sposób podejmowane są przez nas decyzje dotyczące zakupu?

Czytaj więcej

poniedzialekWybiła 6.30. Zrywasz się na równe nogi i pędzisz do łazienki. Bierzesz szybki prysznic, robisz makijaż i czeszesz włosy. Gdzieś pomiędzy ubieraniem spodni, a myciem zębów przychodzi ci na myśl, że nienawidzisz poniedziałków.

Pierwszy dzień tygodnia nie musi być koszmarem. Oto 5 pomysłów, dzięki którym poniedziałek przestanie ci się kojarzyć wyłącznie z zawodowym kieratem.

Czytaj więcej

cherub-5120 1280Gdy odchodzi ktoś bliski, ciężko jest się z tym pogodzić. Zwykłe czynności wydają się zadaniami niemożliwymi do wykonania. Wszystko co znajduje się wokół nas, przypomina o brakującej osobie. Ubrania, miejsca, przedmioty potrafią sprawić, że trudne emocje wracają do nas ze zdwojoną siłą. Dzień Wszystkich Świętych to moment, w którym możemy uporządkować nasze myśli oraz oddać cześć tym, których nie ma już wśród nas.

Zapalenie świeczki to symbol mówiący o tym, że pamiętamy. To także znak, że straciliśmy kogoś, kto był dla nas istotny i ważny. Święta takie jak Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny pozwalają nam na chwilę zadumy, na wspomnienie ważnych dla nas chwil.

Czytaj więcej

Każdy związek przeżywa swoje słabsze chwile. Są jednak sposoby, aby ożywić najbardziej nawet zagrożoną miłość. Zacznij od siebie. Zwróć ponownie uwagę swojego faceta.

  1. Zacznij uprawiać jakiś sport, będziesz dobrze wyglądać i mąż zwróci na Ciebie większą uwagę.
  2. Zacznij ubierać się elegancko i seksownie. Oczywiście odpowiednio do okazji i miejsca.
  3. Zmień fryzurę. Na facetów to działa.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry