Co to jest serum i jak go używać?

Wśród kosmetyków, których nie powinno zabraknąć w każdej, kobiecej i męskiej toaletce jest serum. To nietypowy ale bardzo przydatny kosmetyk.

Możemy go używać rano, wieczorem, codziennie lub sporadycznie. Działa intensywniej niż krem. Najlepszy efekt uzyskamy jednak kiedy połączymy go ze swoim ulubionym kremem. Serum posiada większe stężenie substancji aktywnych i lepiej się wchłania. Jedyną wadą jest jego cena. Zakup dobrej jakości serum to wydatek nawet kilkudziesięciu złotych.

Na początek potraktuje serum jako kurację. Po trzech tygodniach sprawdź czy Twoja skóra faktycznie potrzebuje silniejszej pielęgnacji. Do codziennej pielęgnacji stosuj nawilżające i ochronne serum. Do skóry w nieco gorszej kondycji - serum regenerujące. Jeśli zauważyłaś, że skóra zaczęła tracić jędrność zastosuj serum przeciwzmarszczkowe, natomiast po 35-roku życia w twojej kosmetyczce na stałe powinno zagościć serum anti-age. Serum z witaminą C najlepiej sprawdza się na noc.

orange peel 273151 640Patrzysz na siebie w lustrze i nie wierzysz w to, co widzisz. Przybrałaś na wadze, ciało przestało być jędrne, a na twoich udach pojawiła się pomarańczowa skórka. Niezależnie od przyczyny twojego aktualnego stanu, jedno jest pewne, musisz coś z tym zrobić.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry