Zapleć warkocz

warkocz 2Warkocz to absolutny hit! Szczególnie odpowiedni na wiosnę i lato. Wariacje z warkoczem w roli głównej możemy podziwiać na wybiegach i okładkach magazynów. Spróbuj i przekonaj się sama. Warkocze są i będą modne, bo warkocze są urocze…

Długimi włosami kobiety bawiły się od dawna. Różnego rodzaju sploty i upięcia na głowach towarzyszą kobietą od lat, noszono je już w średniowiecznej Polsce. W tradycji europejskiej włosy były splatane w jeden warkocz, noszony z tyłu głowy lub dwa, symetrycznie po bokach głowy – czasem dodatkowo upięte. W kulturach afrykańskich fryzura może składać się z bardzo wielu cienkich warkoczyków. W bajkach i legendach często księżniczki i dostojne damy mają warkocze.

Warkocz ma wiele zalet. To fryzura dla każdego rodzaju włosów, może być delikatny, wyrazisty, dodaje uroku i dziewczęcej delikatności. W magazynach kobiecych nie brakuje inspiracji na fryzury z warkoczami, szczególnie na okres wakacji. Teraz właśnie jest najlepszy czas na eksperymentowanie z fryzurą. To doskonały wybór zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjście. Warkocz pasuje na uroczystości ślubne, przyjęcia, bankiety ale i świetnie sprawdza się podczas wyjść na spacer, do pracy czy podczas plażowania. Głównie kojarzy się z fryzurą dla nastolatek, ale dorosłym kobietom także pasuje dodając im młodzieńczego wyglądu.

Możliwości stworzenia oryginalnej fryzury z warkoczem jest bardzo dużo. Wyróżniamy wiele ich rodzajów jak: francuski, holenderski, kukiełka, kłos, w nieładzie, korona, baranek itp. Warkocz daje nam ogrom możliwości, by za każdym razem wyglądać inaczej, a jednocześnie efektownie, a przecież na tym kobietom bardzo zależy.  Jest praktyczny i w większości łatwy do wykonania. Wiele z nich możemy zapleść same bez pomocy fryzjerki. Można do niego wpiąć i dołączyć różnego rodzaju ozdoby jak chusty, tasiemki, dekoracyjne wsuwki, spinki, klamry czy kwiaty. Niech poniesie cię fantazja - precz z nudą na głowie.

wlosy farba odwazneCzerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy i różowy - to kolory farb do włosów, które od dłuższego czasu królują niemal w całej Europie. Włosy farbować możemy w całości lub kłaść pasemka. Jednym z najmodniejszych trendów jest farbowanie w tych kolorach końcówek włosów, czyli tzw. ombre. Co odważniejsze dziewczyny wykonują na głowie całą paletę barw.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry