Problem pod oczami

oczyOpuchnięte oczy zmieniają wyraz twarzy. Mogą być wynikiem niewyspania, przemęczenia, alergii a nawet chorób serca i układu krwionośnego. To problem nie tylko estetyczny ale i zdrowotny. Przysłowiowe worki pod oczami wyglądają nieestetycznie i dodają nam lat ale są metody żeby je zmniejszyć, a nawet pozbyć się całkowicie.

Niestety występowanie opuchlizny pod oczami jest najczęściej uwarunkowane genetyczne. W takich przypadkach możemy ratować wygląd twarzy kosmetykami, masażami, kompresami, wizytami w salonie kosmetycznym. Łatwiej mają osoby, u których worki pojawiają się rzadko w wyniku nieprzespanej nocy lub chwilowego przemęczenia organizmu. W takich przypadkach odespanie nocy lub przyłożenie zimnej łyżeczki, schłodzonej w lodówce pomaga.

Żeby pozbyć się lub zminimalizować problem pod oczami warto maksymalnie ograniczyć palenie papierosów i alkohol. Należy również ograniczyć spożywanie soli, zrezygnować z gorących kąpieli, które rozszerzają naczynia krwionośne i unikać tłustych, ciężkich kremów. Regularny sen i odpowiednia dieta również są wskazane. Można również ratować się odpowiednim makijażem, który zamaskuje problem. W tym celu potrzebny jest korektor z rozświetlaczem. Nanieś go w wewnętrzne kąciki oczu, co odwróci uwagę od obrzęku.

Jeżeli opuchlizna utrzymuje się długo to może być objaw zatrzymania wody w organizmie, a do niego dochodzi w przypadku wielu poważnych chorób nerek i nadnerczy, przy zaburzeniach krążenia i chorobach tarczycy. Odwiedź lekarza pierwszego kontaktu, a ten na podstawie wywiadu i wstępnej diagnostyki. Zwykle wystarcza badanie ogólne moczu, morfologia, ekg, które znajdzie winowajcę odpowiedzialnego za obrzęki i w razie potrzeby pokieruje cię do właściwego specjalisty, np. nefrologa czy endokrynologa.

depilacja 2015Wiele z nas zmaga się z nadmiernym owłosieniem na twarzy, piersiach czy podudziach. Zazwyczaj w takim przypadku sięgamy po pęsetę, wosk lub krem depilujący. Zabieg działa krótko i trzeba go regularnie powtarzać. Z czasem włos zaczyna rosnąć bardziej ciemny i bardziej twardy. Problemu możemy się jednak pozbyć raz na zawsze. Wystarczy poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

 

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry