Aktywni seniorzy

Seniorów jest wśród nas coraz więcej, wzrasta bowiem średnia długość życia. Coraz ważniejsze staje się także wspieranie aktywności osób starszych. W mieście nie trudno namówić babcię czy dziadka do aktywności. Istnieje bardzo wiele klubów seniora, uniwersytet trzeciego wieku, który organizuje ciekawe wydarzenia, koncerty, spotkania z aktorami czy autorami książek. Jak zachęcić osoby będące na emeryturze do zaangażowania się w życie społeczne na wsiach? Jak skłonić je do planowania i utrzymania aktywności?

W gminie Świdnica w woj. Lubuskim klub seniora działa od 2002 roku. Jego założycielem była ówczesna radna Maria Serafin. Początkowo klub składał się z kilkunastu członków i 4 sekcji: muzycznej, robótek ręcznych, sportowej, w tym spacerowiczów i nordic walking.

Aktualnie świdnicki Klub Seniora liczy około 70 członków. Na miejscu działają 3 sekcje: malarska, śpiewacza i frywolitek.

Drodzy seniorzy, dajcie przekonać się, że uczestnicząc w jakichkolwiek zajęciach jesień Waszego życia na pewno może być bardzo sympatyczna.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry