Lubuskim szlakiem

W dzisiejszym odcinku Muzy zdecydowaliśmy się Wam przybliżyć województwo z którego pochodzimy, województwo Lubuskie. To specyficzne miejsce: dwa miasta wojewódzkie: Gorzów Wlkp i Zielona Góra. Dwie drużyny związane z czarnym sportem: Spar Falubaz i Stal Gorzów. Nasze województwo może pochwalić się największą lesistością w kraju bo aż 49 proc. A co za tym idzie jesteśmy potentatem w ilości grzybów. Na grzybobranie zjeżdżają się do nas mieszkańcy w dalekich zakątków Polski. Na terenie województwa znajduje się 61 rezerwatów, chronionych jest 1510 pomników przyrody. Możecie skorzystać z rejsu statkiem po Odrze. O tej porze roku to prawdziwa uczta dla zmysłów. Odbywa się tu również największy festiwal muzyki rockowej – Woodstock.

Jeśli Lubuskie to również winnice. Małe, duże, w najróżniejszych zakątkach województwa. Lubuskie winnice to główny charakterystyczny element regionu. Stara Winna Góra znajduje się w Górzykowie, niedaleko Cigacic. Z myślą, chyba głównie o paniach w Górzykowie powstało Winne Spa. O walorach kosmetycznych wina można by mówić godzinami.

Wszystkie winne zabiegi są autorskie i stworzone specjalnie pod klienta.

Jeżeli chcecie skorzystać z tych lub innych lubuskich atrakcji koniecznie musicie nas odwiedzić. Sposobów na to jest kilka. Droga lądową – władze województwa stawiają na rozbudowę drogi krajowej S3. Z Krakowa do Zielonej Góry przejechać możemy w niespełna 5 godzin. Jeżeli jednak 5 godzin to dla Was za dużo, koniecznie musicie skorzystać z usług Eurolotu.

Lot najnowocześniejszym samolotem turbośmigłowym XXI wieku, Bombardierem Q400 NextGen z Krakowa na lotnisko w Babimoście trwa tylko 55 min. Musicie się jednak pospieszyć. Rejsy Kraków – Zielona Góra odbywają się tylko do końca października, dwa razy w tygodniu. Od listopada pozostają Wam już tylko loty z Warszawy. To oczywiście nie oznacza, że Urząd Marszałkowski do lotów tych nie powróci. Całkiem możliwe, że jeszcze powiększy je o inne trasy.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry