Kulinarnie z wróżbą

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. W tę noc odprawiamy różne czary, aby dowiedzieć się co nas czeka w najbliższej przyszłości. Jedni biorą to na wesoło, inni przywiązują do tego dużą wagę.

Wśród andrzejkowych wróżb można wyliczyć lanie wosku na zimną wodę, ustawianie kolejno butów zgromadzonych dziewcząt od ściany do progu drzwi, wróżenie z kart czy ucinanie w dniu św. Andrzeja gałązki wiśni lub czereśni — jeżeli gałązka zakwitnie w Boże Narodzenie, to jest to zwiastun szybkiego zamążpójścia.

Jeżeli organizujemy przyjęcie andrzejkowe warto pomyśleć tez o dobrym menu. My przygotowaliśmy dla Was włoskie paluchy drożdżowe oraz miętusa na grillowanych warzywach.

Naszym gościem specjalnym będzie Dorota Haładyn Biel – jasnowidz, uzdrowiciel duchowy. Pani Dorota na co dzień zajmuje się uzdrawianiem drzewa genealogicznego oraz uwalnia od negatywnych emocji. W naszym programie poopowiada o andrzejkowych wróżbach i pomoże Marcinowi przygotować wspólną kolację.

Do zobaczenia za tydzień. Będzie trochę świątecznie.

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry