II zlot morsów w Nowej Soli

Kiedy część polskich pacjentów walczy z dostaniem się do swojego lekarza rodzinnego mrozoodporni przekonują, że aby być zdrowym należy zmienić swój styl życia. O kim mowa?? O morsach!!

3. stycznia w Nowej Soli odbył się II ogólnopolski zlot morsów.

Chętnych do zanurzenia się w lodowatej wodzie nie brakowało. Na zlocie pojawiło się około 100 morsów m.in. z Zielonej Góry, Kożuchowa, Bolesławca, Wrocławia, Legnicy, Lubania a nawet oddalonego o ponad 300 km Świnoujścia.

Przygodę z morsowaniem najlepiej zacząć jesienią. Przeciwwskazaniami do zimowych kąpieli mogą być zaawansowane choroby serca, zaburzenia w krążeniu krwi, rozległe zmiany żylakowe. Należy również dbać o kondycję, najlepiej przez cały rok.

Najlepsze warunki do morsowania daje nam temperatura ok. -8 st C, słoneczna pogoda i bezwietrzny dzień. Największą frajdą jest kąpiel w przeręblu. Tuż przed morsowaniem nie należy rozgrzewać organizmu ciepłymi napojami ani spożywać alkoholu, należy natomiast przeprowadzić rozgrzewkę.

Morsowanie to zdrowie, to uroda. Po wejściu do wody wydziela się między innymi hormon beta endorfiny. Działa na zasadzie morfiny, powoduje zmniejszenie bólu. Endorfiny zaś są „hormonem szczęścia”. Wywołują błogostan, działają jak narkotyk…

Następny zlot już za rok, tymczasem zachęcamy Was do próbowania i odwiedzania miejsc gdzie spotykają się Wasze morsy.

http://www.muzatv.com/wideo/184-2-zlot-morsow-w-nowej-soli.html

NASI PARTNERZY

stat4u
Do góry